Собака не хоче працювати?

Відео: якщо собака занудьгувала на занятті з дресирування? нудно на заняттях з послуху

Виховання собак неабияка робота, вимагає дуже великих знань і великого терпіння. Ну і багатьох ще якостей blush
І коли мова йде про виховання-дресируванню-спорті, будь то успіхи або провал, чомусь завжди говорять тільки про собаку.
Яка розумна собака! Ой, яка кмітлива!
Мене особисто здивувала фраза про мою собаці - «Вам пощастило, у вас слухняна собака!»
Або навпаки - моя собака дурна, моя собака недотепа, моя собака лінива.
Моя собака не хоче працювати.

Але мені здається, що собака завжди хоче працювати.
Просто чомусь завжди забувають про іншу сторону повідця. Про те, що там знаходиться людина. Про те, що собаки потрапляють до нас в більшості своїй маленькими і ліпити з них можна все, що завгодно.

Андрес Халлгрен в своїй книзі «Драйв і мотивація» пише, що «собака і провідник працюють в команді. Це єдине ціле. Тому ми повинні завжди оцінювати роботу команди в цілому, а не тільки одну собаку ».
І далі: «Успіх спільної роботи собаки і людини в значній мірі залежить від того, наскільки людина здатна правильно містити собаку, навчати її і мотивувати»

Дуже часто можна почути скарги від власників (особливо підлітків, які багато займаються з собакою послухом, або трюками, або спортом будь-яким), що їх собака не хоче працювати, навіть з огляду на те, що вони використовують позитивне підкріплення. «Їй плювати на ласощі, їй плювати на іграшки». При цьому, як мені здається, вони непослідовно вимагають від собаки дуже багато.

Халлгрен пише: «у всіх собак працездатність час від часу змінюється. Це абсолютно нормально. Один день собака працює дуже добре, на другий у неї знижується здатність до пошуку або вона стає не такою слухняною, як би хотілося. Такі зміни особливо часто спостерігаються під час навчання. Щоб підтримувати працездатність на постійному рівні і скоротити зміни до мінімуму, необхідно усунути їх причини. Такими причинами можуть бути зміни в енергійності собаки в певні дні, занадто високі вимоги провідника, вплив з боку інших собак і людей (наприклад, присутність товаришів по грі), а також той факт, що після прибуття на місце у собаки було занадто мало часу на соціальні контакти, і інші. Однак причини можуть бути і значно серйозніше, наприклад, хвороба, інфекція, що робить собаку млявою, травми і розтягування м`язів, які заподіюють біль під час роботи. »

І далі: «якщо одна їх частин мозку працює тривалий час над якимось завданням, наприклад, під час пошукової роботи, нервова система швидко виснажується. (...) Через нетривалий період сильної концентрації, мозок втомлюється до такої міри, що драйв і здатність до навчання знижуються майже до нуля. Якщо навіть після цього моменту провідник буде продовжувати вимагати від собаки виконання роботи, результат може виявитися протилежним. Собака може втратити драйв і мотивацію і реагувати неадекватно. Негативні результати такого тренування можуть позначитися на результатах роботи собаки в майбутньому, наприклад, собака назавжди втратить бажання займатися пошуковою роботою.
Ніколи не заважайте собаці розслабитися, якщо ви бачите, що вона втомилася і хоче зробити перерву. Просто зачекайте кілька секунд, поки собака відпочине і знову продовжить роботу. Її нервова система просто потребує перерві. (...) Собака сама знає, коли їй потрібно перерватися ».

Зазначу також, що кілька секунд це пере для добре тренованої собаки при пошуку, при навчанні перерви варто робити більше, частіше, а також чергувати різні види діяльності і різні вигляді підкріплень, щоб підтримувати у собаки постійний інтерес до занять.

Відео: Собака не хоче йти додому) СОБАКА домагатися свого

Текст - Амбражейчік Марина
Цитати - "Драйв і мотивація", Андрес Халлгрен

стаття від групи Актуальні питання дресирування собак

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поділися в соц мережах:
Схоже