Використання костюма в тренінгу собак шутцхунд

Відео: Разведопрос: Ігор Викентьев про творця ТРИЗ Г.С. Альтшуллер

Шутцхунд- використання костюмаКілька тижнів тому ми трохи посперечалися з іншим тренером з приводу того факту, що я використовував костюм в роботі з собакою, якій згодом доведеться брати участь в змаганнях по Шутцхунд. Звинувачення його полягала в тому, що робота на костюм призводить до недбалої техніки хватки собак для Шутцхунда, а також до "брудних" Прихоплювання тіла фігуранта. Ця суперечка змусив мене задуматися трохи про те, чому це хибне уявлення існує, і що це могло б бути гарною ідеєю - спробувати змінити невірні враження людей. Недавня поїздка до Німеччини стала для мене останнім вирішальним фактором на користь написання цієї статті для журналу, присвяченого Шутцхунд. Я провів день з дуже поважним експертом з тренінгів. Ось уже протягом 30 років він був суддею по Шутцхунд в трьох різних організаціях - членах AZG, йому здало на SchH титул незліченну кількість собак 9 різних порід. Ми обговорили використання мною костюма в тренінгу, і я показав відеозапис того, що я роблю. Він щиросердно погодився, що цей метод має свої переваги. Отже, ось він.

Насамперед я хотів би прояснити пару речей:
- Костюм не є атрибутом роботи в реалі більшою мірою, ніж рукав. Собака дізнається екіпіровку так само, як робочі штани, що запобігають від подряпин, і рукав.
- Костюм - це не просто кусання врозкид, коли собака кусає в будь-яке місце, в яке їй заманеться. Хвату за місцем тут слід вчити так само, як і в роботі з рукавом.
- Робота в костюмі не є роботою на захисному драйві. Навіть якщо в цій програмі собака і повинна продемонструвати трохи більше, ніж поверхневе гирлове бажання досягти мети.
Робота з костюмом не є чимось "най-най" в захисній роботі. Вона також не краща традиційного тренінгу. Це просто крок у тренінгу, який може послужити корисної мети при навчанні деяких вправ.
Гаразд. Розібравшись з цим, скажу тепер про пару принципів, які я нізащо не залишу без уваги, виконуючи таку роботу.
- Базова техніка виконання хватки повинна ставитися на рукаві. Сучасні рукава спеціально розроблялися таким чином, щоб забезпечити правильну хватку. Також через опір об`ємного рукава техніка тренінгу на рукаві завжди буде вести до більш жорстких хваткою.
- Ніколи не змушуйте собаку Шутцхунд виконувати на костюмі вправу, для якого не було проведено базовий тренінг з використанням рукава.
- Місця захвату я використовую для собак Шутцхунд - це верхня частина грудей і область пахви. Дозвіл собаці кусати там має особливі переваги, які, будемо сподіватися, стануть зрозумілі по ходу статті.
- У роботі використовуйте тільки людей, які мають досвід в застосуванні костюма, інакше ви принесете більше шкоди, ніж користі.
Шутцхунд- використання костюмаУ центрі уваги цієї програми буде концентрація уваги на людину, спрямованість усього істоти собаки на людину і сприйняття людини всіма почуттями. Я буду говорити про ці поняття час від часу, тому дозвольте пояснити, як я їх розумію. Деякі собаки настільки зорієнтовані на рукав, так на ньому зациклені, що вони навіть не усвідомлюють, що робить фігурант. Цим собакам бракує зосередженості на людині. З іншими ніколи не працювали в захисті - може тому, що з ними не слід цього робити, може тому, що цього не хоче провідник. Але потім, коли фігурант створює ситуацію, в якій треба працювати в захисті, - наприклад, на випробуваннях, під час атаки, - собака бачить тільки фігуранта, а зовсім не рукав. Вони тепер під дуже сильним враженням від присутності фігуранта (людини), і це призведе до проблем в деяких вправах. Ці собаки надають присутності людини занадто велике значення. І, нарешті, є собаки, яким до певної міри подобається виконувати свою роботу, під час роботи вони пам`ятають про присутність фігуранта. Вони уникають контакту, вони не довіряють людині, і для багатьох з них єдина причина, чому вони там - це рукав. Всі ці проблеми абсолютно точно мають схожі коріння. Але вони відрізняються один від одного. Робота з костюмом допоможе вирішити ці проблеми в ході тренінгу досить гладко.
Шутцхунд- використання костюмаЯ зазвичай починаю з того, що створюю ситуацію з облаюванням. Необхідними умовами тут є, як я вже сказав, наступне: собака добре кусається на середньому рукаві, Дохват - обов`язкова умова. Для цієї вправи я також хочу, щоб собака гавкала близько до фігуранта. Це не повинно бути бездоганне облаивание, але собака повинна вести себе вимогливо і напористо по відношенню до фігуранта, і нехай навіть провіднику поки доводиться користуватися повідцем, щоб утримувати собаку від прихоплювання фігуранта. Я встаю перед собакою, зазвичай це означає, що собаку тримають на повідку, і починаю просуватися все ближче до собаки, поки не опиняюся в позиції для облаювання. Це моє просування створює деяку напругу (психологічне) між фігурантом і собакою.
Деякі собаки бувають кілька спантеличені на цьому етапі, тому що вони не бачать рукава, тільки костюм, і це їх замішання підсилює створилося напругу. Ця напруга - великий плюс для облаювання, воно створює інтенсивність. На початку я не дуже заягіваю цю ситуацію. Коли собака працює інтенсивно і наполегливо, я швидко відводжу верхню частину корпусу геть. При такому русі рукава костюма не доступні. У той же час я різко рухаю плечем вперед - якраз так, щоб собака змогла дістати. Це швидкий рух, при обмеженій можливості вибору місця для укусу, змусить собаку простежити за рухом та вкусити плече (на цьому етапі - зі спини).
Я створюю деякий натяг при хваті тим, що тягну собаку (і поводок) на себе. Передні ноги собаки відриваються від землі і зазвичай стосуються мене. Я переконуюся, що хватка спокійна, потім я даю собаці можливість стабілізувати хват і переконуюся, що собака закінчує вправу повної, спокійною хваткою. просто через те, що собака працює на костюм, зовсім не означає, що хороша хватка не важлива). Я ще деякий час зберігаю натяг, а потім або провідник знімає собаку з костюма, або я скидаю куртку як підкріплення для собаки.
Шутцхунд- використання костюмаНаступний підхід починається точно так же, але на цей раз я даю собаці друге плече. Я можу провести пару таких повторень, щоб собака відчула себе комфортно. Потім ситуація трохи ускладнюється. Я знову підходжу до собаки як раніше. Зазвичай до цього часу мені вже вдається досягти наступних речей. Собака більше не дивиться на мої руки як на місце, звідки виходить підкріплення, вона дивиться вгору на мене, від чого картина облаювання виграє. Крім того, увагу собаки звернуто на верхню частину мого тіла, що трохи полегшує позначення місця хвата. Отже, ось ми в позиції облаювання, собака інтенсивно гавкає на мене, чекаючи, коли я зроблю різкий рух. Що саме я і роблю, але тепер не по спіралі, а замість цього я різко подаю вперед плече, яке собака повинна вкусити. Рух знову має бути швидким, і воно повинно проводитися так, щоб схвилювати собаку, щоб собака простежила за ним і вкусила там, де я хочу.
Труднощі тут полягає в наступному. Собака повинна стрибнути вгору і вкусити тіло фігуранта (область плеча / грудей), коли фігурант НЕ буде повернений до неї спиною. Це створює певні психологічні труднощі для собаки, тому фігурант повинен дуже ретельно стежити за тим, щоб не придушувати собаку. У момент укусу собака повинна відчувати, що вона має контроль над фігурантом. Деякий натяг необхідно, щоб переконатися, що хватка тверда і спокійна, але фігурант не повинен дивитися на собаку, чи владно нависати над нею. Знову, ми чекаємо спокою в хватці, потім даємо собаці можливість Дохват, щоб забезпечити повний хват. Як підкріплення куртка повинна бути скинута (більш просунутих собак можна зняти з костюма). Я не роблю багато аусов з костюма на ранніх етапах, якщо тільки собака не опанувала цією вправою і не відчуває стресу. І знову я повторюю вправу з іншим плечем.
Вправа переходить до ступеня, де фігурант кидає собаці все більш серйозний виклик. Він затягує собаку на себе, він дивиться на неї, він зворушує її спочатку пестячи, потім поплескуючи по боках трохи. Як і в усьому тренінгу, яким я займаюся, я створюю такі умови, щоб собака вчилася справлятися з неприємними факторами. Сприятливий результат цих занять полягає в тому, що облаивание виконується щільніше, напористо, і в цілому інтенсивніше, а також собака не буде сидіти перед фігурантом і гавкати на рукав. На додаток, собака буде більш впевнено сприймати фігуранта як впливає силу, навички її протидії покращаться, собака навчиться отримувати задоволення від "боротьби" з фігурантом. М`яка і податлива тканину костюма робить успішної спробу собаки поглибити хватку, що служить миттєвим підкріпленням, коли собака перебуває у стресовому стані. Мені доводилося працювати в якості фігуранта з собаками, які гавкали на рукав в укритті, і яким потрібна була б надмірна грубість, щоб змусити їх працювати в захисті до такої міри, що вони припинили б це поведінка. Ті ж собаки, що виконують облаивание на костюм, дуже зосереджені на фігуранта і виглядають так, як будь-який провідник мріяв би, щоб його собака виглядала. Отримай ці собаки цей тип тренінгу, коли ця звичка тільки починалася, вона, можливо, ніколи звичкою не стала б.
Наступна вправа - перехідний, яке я знайшов корисним в минулому. Вимоги до собаки тут такі: дана конкретна собака повинна бути в змозі кусати рукав як мінімум середньої жорсткості, хватки її повинні бути досить стабільні і надійні, вона повинна вже мати досвід пусків без повідця (або хоча б з кинутим повідцем). Щоб почати цю вправу, я або даю хват на повідку в позиції облаювання, або проводжу розминку на кшталт пуску на рухомий повз рукав, також на повідку. Але будучи в костюмі, я не пропоную рукав, або НЕ суну рукав ближче до собаки, щоб вона могла укусіть- натомість я повинен знову зробити рух плечем, щоб націлити собаку на задню частину мого плеча, в область лопатки. Щоб виконати це, я роблю крок в зону досяжності для собаки, але включаю її увагу на моє плече якраз до того, як дозволяю їй контакт. Я закінчую хватом високо на моєму плечі. Я даю собаці можливість заспокоїтися, потім Дохват, потім я даю собаці виграти куртку, або провідник знімає собаку. Тепер переходимо до самого вправи. Собака утримується за нашийник, я включаю її своїм рухом, може, навіть рухаюся близько і змушую пропустити хват. Потім я починаю рухатися від собаки, все ще в такій манері, щоб розбурхувати її. Я зазвичай повернутий до собаки боком. За моїм сигналом провідник пускає собаку, я підпускаю її на відстань прицілювання, потім я різко повертаюся, щоб опинитися до неї спиною, і в той же час я роблю швидке, що концентрує на собі увагу рух плечем, щоб залучити собаку туди. Собака вловлює мій рух, і я знову отримую хват високо в плече. Потім я ставлю собачі лапи на землю, зігнувшись для цього, переконуюся, що існує достатній натяг для того, щоб зберегти спокійний хват. Я можу зробити це за допомогою гравітації, навіть трохи розпрямившись для цього, я починаю піднімати передню частину корпусу собаки, це і є те, що створює натяг на хватці. Я тримаю собаку так, поки не підходить провідник і не бере її на поводок. Я знову міняю плече на наступному заході, і збільшую відстань між мною і собакою. Я також можу тримати собаку над землею відразу, у міру того як її впевненість росте. Що засвоює собака, так це те, що вона не повинна тільки концентрувати свою увагу на маленькому рукаві, а й що частина центру корпусу фігуранта також може стати метою. Це зробить собаку більш впевненою і менше захопленої рукавом. Дозвольте зробити маленьке зауваження тут: якщо на фігуранта рукав, і фігурант представляє його як треба, ніколи не виникне сумніву щодо того, куди собака вкусить. Цей тренінг допомагає собакам, яким потрібна присутність рукава, щоб вони могли завершити те, на що їх штовхнуло первинне спонукання. Собаки атакують фігуранта по центру, а м`якість костюма як цілі заохочує глибоку хватку, вони отримують задоволення від можливості "задати" дядькові.
Від цієї перехідного щабля йдемо до наступного щабля - фронтальної атаки. І при перевірці на мужність, і при атаці з укриття або з заднього конвою техніка виконання собакою вправи завжди однакова. Це повинна бути швидка, пряма, відчайдушна атака по центру фігуранта. А обов`язок фігуранта - прийняти ( "увібрати") і зловити собаку безпечно. Нам, фігурантам, всім траплялося працювати з собаками, які абсолютно явно воліють при атаці нашу певну сторону. Якщо ми не знаємо цю собаку, прийняти цю собаку важко, якщо собака швидка. Є собаки, які взагалі уникають тіла фігуранта, але стрибають дуже швидко і рішуче, просто поза тілом фігуранта. Ми можемо або дотягнутися до них рукавом, або дати їм парити в повітрі далі. Або як щодо тих собак, які настільки орієнтовані на рукав, що йдуть рішуче на одну сторону-невелика неточність і поворот, щоб безпечно зловити собаку, зроблений трохи зарано, і собака промахується. Це як раз той випадок, коли кілька хороших тренувань з костюмом допомогли б. Щоб почати, я даю собаці розминку хват - або з облаювання, або просто ступивши до неї. На цей раз мені треба зробити рух плечем вперед, тому що я хочу, щоб собака атакувала фронтально.

Відео: У співробітників МНС пройшла чергова тренування

Шутцхунд- використання костюма

Отже, я вступаю в зону досяжності для собаки, і, роблячи це, включаю її увагу на зону пахви / грудей мого тіла швидким, помітним для ока собаки рухом. Я даю собаці можливість завершити вправу стабільної хваткою і винагороджують її. Потім я працюю безпосередньо над вправою, над фронтальною атакою. Знову я викликаю інтерес собаки, яку тримають за нашийник, дражню її трохи і рухаюся на невеликій відстані від неї. Коли вона виглядає готовою, я даю провідникові сигнал пускати собаку. Коли собака входить в зону прицілювання (ми повинні знати, де ця зона, виходячи з попередньої роботи з цією собакою і її пусків на рукав, що передують будь-якого з описуваних тут вправ), я "кидаю" плече вперед і підвертається руку так, щоб кисть руки була за моїм боком. Більшою мірою привертає увагу рухом буде знову рух плеча. Собака повинна простежити за що включає її в дію рухом і увійти в зону пахви. Іноді трапляється так, що собаки не дуже комфортно себе почувають при такій прямолінійній атаці на фігуранта, і вони кусають подалі, в верхню частину руки. Це цілком нормально на початку, хороша техніка з боку фігуранта повинна поліпшити це за кілька повторень. Як тільки собака зробила хват, я повторюю те ж саме, що я робив при хваті в плече зі спини- я ставлю собаку, щоб зменшити психологічний стрес, і залишаю натяг на хваті, якраз достатня для того, щоб переконатися, що хватка спокійна. Як тільки провідник бере собаку на поводок, я даю їй Дохват і виграти. Потім я знову міняю сторону і поступово збільшую дистанцію між фігурантом і собакою. Фігурантам тут дістається - костюм м`який і "вбирає" вхід собаки. Все це веде до зростання впевненості собаки в собі. Собакам подобається бути силнее, і вони користуються таким випадком при цьому тренінгу. Одна річ, яка зникає при цьому повністю - це залежність від присутності рукава і ухилення від центру фігуранта. У собаки формується переконлива техніка атаки. Згодом фігурант може збільшити ступінь тиску і конфронтації, які він демонструє собаці до і після хвата. Але так само, як і в усьому іншому тренінгу, собаці треба кидати виклик з метою поліпшити її. Собака завжди перемагає і через цей досвід вона засвоює, що вона може впоратися з усім, що протиставляє її фігурант. Знову скажу, що собака завжди візьме рукав, коли він там є, але ось ця реакція "О ні! Там хлопець за рукавом!" повинна піти. Я закінчую кожне тренування з костюмом хоча б одним хватом на рукаві, щоб подивитися, наскільки нас просунуло заняття, а також щоб дати собаці знайоме підкріплення - можливість забрати з поля свій приз.
Щоб все підсумувати, хочу ще раз нагадати людям, що це лише певна техніка, яка служить для того, щоб підготувати собак до того, з чим їм доведеться зустрітися на випробуваннях. Поганий тренінг в костюмі - це поганий тренінг, майте це на увазі. Я відчував, що це цікава тема, і я твердо переконаний, що це цінно для собак Шутцхунд. Деякі люди поділяють мою думку, деякі зі мною не погодяться. Але якщо у вас є можливість попрацювати з дійсно хорошим фігурантом в костюмі на семінарі, випробуйте деякі з цих пропозицій, може, ви побачите суть запропонованої мною техніки. Як завжди, спасибі за те, що приділили увагу.
Я навмисно опустив питання по екіпіровці, коли перший раз публікував цю статтю, оскільки це не впливає на методику. Я хотів би коротко пояснити цей момент, тому що перевидання цієї статті буде супроводжуватися фотографіями, де це показано, і я не хочу, щоб виникла плутанина.
Коли я готую молодих собак до роботи з костюмом - або тому, що провідник хоче включити техніку роботи на костюм як спосіб зробити тренінг повнішим, або тому, що собака працює або в одному з видів спорту, де задіяний костюм, або в поліції, - я використовую предмет проміжної екіпіровки. Це м`який рукав, який можна кусати в будь-якому місці. Саме моя версія - це знімний рукав від костюма. (Я не впевнений, випустила наша винахідлива виробляє екіпіровку індустрія щось краще). Мені подобається цей "рукав", тому що його можна натягнути до самого плеча і з ним можна давати хвати в область плеча і пахви, як і в костюмі. Перевага в тому, що, оскільки він менше, його легше використовувати для стимулювання видобувної драйву собаки, ніж цілу куртку. Його також дуже легко скинути і негайно заохотити собаку.
Я використовую його в усіх випадках ідентично тим технікам, які я описав для костюма. Для хваток з короткої відстані, як і з пусків, як я описав вище.
Дозвольте пояснити недолік цього "рукава". Оскільки рукав кріпиться до жилету костюма на плечі, ви можете чудово уявити, що коли собака кусає в плече, вона дуже близька до краю "рукава". Пошук здійснюється точно прицілювання, щоб була впевненість, що собака мітить дійсно в "рукав", а не в голе плече. У мене не раз були випадки, коли зуби промахувалися повз рукава і впивалися в мене. Серйозні собаки, кото пройшли якийсь тренінг, що стимулював їх захисний драйв, більш небезпечні і повинні працюватиметься на повний костюм. Собаки в набагато меншому ступені орієнтовані на елемент екіпіровки, коли працюють в захисному драйві, і тому не обмежують себе "рукавом". І оскільки ми хочемо, щоб вони кусали високо при цьому типі роботи, ми повинні бути впевнені, що маємо отімальную захист в області плеча.

Armin Winkler
сайт schutzhundvillage.com
Стаття опублікована з особистого дозволу автора
Переклад переклад Суконнікова Ольга
gost.in.ua

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поділися в соц мережах:
Схоже