Навчання собаки кінним командам

Відео: Урок №2. Як навчити собаку команді сидіти / Витримка по команді "сидіти"

О ні, в цій статті я не закликаю Вас, дорогі господарі, мучити своїх улюбленців, не в якому разі! Дресирування для собаки - все одно, що навчання для людини: пізнавально і цікаво. Дресирування розвиває собачі інстинкти, покращує пам`ять і навіть розважає чотириногих друзів, але і з цим потрібно вміти не перестаратися. Стандартна дресирування триває близько 20 хвилин, може більше або менше - залежно від породи, віку і психологічних особливостей собаки. Якщо Ви бачите, що Ваш учень втомився - варто перервати заняття і дати собаці відпочити. Так само хочу відзначити, що наведені нижче команди не входять в список базових, і навчати їм собаку варто тільки після повного освоєння їй таких команд, як сидіти, стояти, лежати, до мене, місце і т.д.
`Навчання

Конкур або «Бар`єр!»

`Навчання

А почнемо ми, мабуть, з улюбленого всіма конкуру. Цікаво, як з цим впорається собака?
Звичайно, брати ті ж висоти, що й кінь, кращий друг людини не зможе, але командою «бар`єр» порадувати господаря цілком здатний.
`Навчання

Зауважу, що навчати команді не варто тільки пообідати собаку, бо струс вмісту шлунка нам зовсім ні до чого. А вибирати перешкоди слід, виходячи з фізичних можливостей і розміру собаки, не варто так само збільшувати висоту бар`єру поки собака багаторазово не доведе, що вона здатна долати узяту раз висоту. Стрибати собаці, як і коні, потрібно з розбігу, і так само, як в конкурі, лапами вона не повинна зачіпати перешкода. Подавайте команду спокійним, впевненим голосом. Якщо собака відмовляється виконувати завдання, не кричіть і не карайте її. Деяким тваринам потрібно досить багато часу, щоб вивчити команду. Іноді буває корисно залучити до дресирування більш досвідчену собаку, яка вже вміє виконувати команду «бар`єр» і послужить прикладом для вашої собаки. Відпрацювати ж саму команду можна кількома способами, знайденими мною на просторах великого Інтернету.
`Навчання

Спосіб 1.
Дресирувальник долає бар`єр разом з собакою. Собака на короткому повідку, у лівої ноги. Дресирувальник з собакою йдуть до бар`єра, зупиняються в 5-6 м., Потім людина дає команду «поруч», біжить до бар`єра, перестрибує через нього, при цьому тягнучи за собою собаку. У момент стрибка дресирувальник дає команду «бар`єр». Вправу потрібно повторити кілька разів, потім закріплювати, повторюючи в різних місцях, з різними перешкодами.
При закріпленні команди, дресирувальник більше не стрибає з собакою. Просто, добігаючи до бар`єру разом з собакою, подає команду «бар`єр», спонукає собаку подолати перешкоду, а сам переходить на іншу сторону. Коли собака перестрибнула - заохочує її частуванням. Як тільки у собаки виробиться початковий навик, коли вона по команді «бар`єр» почне долати перешкоду, можна поступово збільшувати його висоту.
`Навчання

Спосіб 2.
Собака і дресирувальник перед перешкодою. Дресирувальник дає собаці команду «сидіти», перекидає поводок на іншу сторону бар`єру, сам переходить на іншу сторону, зупиняється в 1,5-2 м від перешкоди навпаки собаки, обережно бере в праву руку повідець і командою «До мене!» Кличе собаку. Повідець повинен бути трохи натягнутий, щоб перешкодити собаці обійти перешкоду. Коли собака по команді «До мене!» Почне рухатися до дресирувальника, він перед її стрибком подає команду «Бар`єр!», А після стрибка заохочує собаку ласощами, погладжуванням, вигуком "Добре" Через деякий час вправу повторюється.
`Навчання

Спосіб 3.
Можна використовувати природні інстинкти собаки. Наприклад, якщо у собаки добре розвинений навик приносити предмети, дресирувальник кидає їй предмет через бар`єр, собака стрибає, в момент перед стрибком, дресирувальник подає команду «бар`єр», а після стрибка заохочує собаку ласощами, погладжуванням, вигуком "Добре" Через деякий час вправа повторюється. А собак з переважаючою харчової реакцією можна спонукати до подолання перешкоди, кидаючи через нього ласощі або кістка, які собака попередньо обнюхала.
`Навчання

І незабаром Ваша собака зможе радувати Вас і Ваших друзів-кіннотників чудовим конкуром!

Іспанська крок.

`Навчання

Виїздки, шалено красивий вид спорту, танець коня і людини, одним з найефектніших елементів якої є, без сумніву, всім відомий іспанський крок. Але чи зможе собака впоратися з настільки складним завданням?
Звичайно, це вміння куди складніше, ніж стрибки, і на навчання собак іспанському кроку потрібно чимало часу та сил. В першу чергу собака повинна вміти подавати лапи по черзі в статичному положенні, найкраще - сидячи. Все навчання можна розбити на кілька основних етапів. Про це пише експерт Поліна Ільїна.
Навчання собаки кінним командам

Етап 1.
Під час розучування «іспанського кроку», як і в більшості подібних випадків, дресирувальник тримає ласощі в обох руках. Отже, посадіть чотириногого учня рівно перед собою. Якщо собака невелика, можна присісти перед нею навпочіпки або посадити її на табурет. Тут дуже важливу роль відіграє правильне положення вихованця щодо вас - він повинен подавати лапи «наперекрест». Для того щоб собака підняла праву лапу, я підношу праву руку до її носі і починаю потроху відводити шматочок в праву (від себе) сторону так, щоб тварина тяглося за ним, але при цьому не намагалося змінити положення тіла. Я відводжу руку до тих пір, поки лапа собаки не відірветься від землі. Як тільки це відбувається, я хвалю вихованця і згодовують шматочок ласощів. Таким же чином змушую його підняти ліву лапу. Спочатку чотириногий піднімає лапу вгору несміливо, але з кожним разом його рухи стають все впевненіше і впевненіше. У підсумку мені вдається домогтися того, що пес ставить лапу на руку, що тримає шматок.
`Навчання

Етап 2.
Після того як собака твердо засвоїла, що на руку з ласощами, що знаходиться у морди, потрібно підняти і покласти свою лапу, я починаю вводити дві команди: на праву лапу - «Лапа!», А на ліву - «Інша!». Тепер я вимовляю «Лапа!» І поступово відсовую руку від морди собаки, вона ж в цей момент намагається дотягнутися правою лапою до моєї правої руки. Коли їй це вдається, я хвалю її і нагороджую ласощами. Подібним же чином даю команду «Інша!» І домагаюся того, щоб собака дотяглася лівою лапою до моєї лівої руки.
`Навчання

Етап 3.
На цьому етапі ми починаємо вирівнювати корпус. Показуємо тварині праву руку, даємо команду і чекаємо. Якщо вихованець відразу підняв потрібну лапу, намагаючись дотягтися до руки, заохочуємо його голосом і шматочком ласощі. Якщо ж ця задача для собаки поки ще складна, можна трохи нахилитися до неї і опустити руку трохи нижче, таким чином «підказуючи» потрібне рішення. Зауважу: в тому випадку, якщо попередні етапи відпрацьовані правильно, труднощів при навчанні виникнути не повинно. І великих, і маленьких собак на даному етапі я рекомендую садити на край лавки або на якесь піднесення. Це робиться для того, щоб пес під час подачі лап залишався на одному місці і не намагався давати їх, підійшовши впритул до Хендлер.
Одночасно з жестом руки я можу ввести і жест ногою (зігнувши її в коліні) - це буває надзвичайно корисно в танці: голосовий команду собака може не почути, а жест обов`язково побачить.
`Навчання

Етап 4.
Тепер, коли пес навчився по команді легко і швидко піднімати праву і ліву лапи поперемінно, перебуваючи при цьому перед хендлером в положенні сидячи, можна поставити вихованця перед собою. Потім по команді «Лапа!» Ми пропонуємо собаці на праву руку підняти праву лапу, а по команді «Інша!» - На ліву руку ліву лапу. Якщо все вийшло добре, можна переходити до наступного етапу навчання, якщо ні - поверніться до етапу 3.
`Навчання

Етап 5.
На цьому етапі я починаю ускладнювати вправа. Ставимо собаку перед собою, жестом і голосом даємо команду «Лапа!» І відступаємо на крок назад. Якщо пес підняв праву лапу, хвалимо його голосом і заохочуємо ласощами, потім робимо другий крок від нього і одночасно даємо команду (також голосом і жестом) «Інша!» Якщо у відповідь на команду вихованець зробив вірний крок до Хендлер, піднявши ліву лапу, - заохочуємо його. Потім закріплюємо елемент, повторюючи кроки кілька разів.
`Навчання

Етап 6.
Продовжуємо ускладнювати вправа: пояснюємо собаці рух «іспанським кроком» у лівої ноги хендлера.
Для того щоб вихованцеві було простіше засвоїти цю навичку, я спочатку посадила його у лівої ноги і нагадую, як правильно давати лапи (етапи 1-3). Тут важливо уникнути плутанини, яка часто виникає у собак з приводу того, де права лапа, а де - ліва.
Коли я бачу, що пес впевнено дає лапи, сидячи біля лівої ноги, я ставлю його і відразу ввожу команду «Крок!». Зазвичай собака, добре освоїла етапи 1-5, з рухом «іспанським кроком» у лівої ноги справляється без праці.
Рухатися в інших позиціях (праворуч від хендлера, позаду і т. Д.) Я навчаю вихованця за тим же вищеописаного принципу, і складнощів це зазвичай не викликає.
`Навчання

Прініманіе або «краб!»

`Навчання

Не менш ефектний елемент виїздки - принимание або крабів хід. Навчання цьому трюку проходить простіше, ніж при іспанському кроці.
Щоб навчити собаку цьому трюку, змусьте її встати в позицію "Попереду". Коли собака прийме потрібне положення, перейдіть на півкроку в бік і знову скомандуйте "Попереду!". Так як відрізок, який треба пройти, досить маленький, більшість собак вирішують посунутися боком. Якщо ваш пес вчинив саме так, активно похваліть його і дайте ласощі.
`Навчання

Якщо собака відмовляється рухатися в бік, а замість цього біжить навскоси, то можна взяти довгу палицю і використовувати її як допоміжний засіб. Тримайте палицю паралельно собаці таким чином, щоб вона стосувалася боки тваринного і не давала псові йти косо. Обов`язково хваліть і заохочуйте собаку, коли вона рухається вірно, і особливо в тих випадках, коли собака перестає стосуватися палиці і самостійно продовжує йти в бік. Повторіть вправу кілька разів, і з часом добийтеся, щоб собака виконувала вправу без палиці.
Вводити команду "Краб" слід тоді, коли ваш пес навчиться добре контролювати свої лапи і зможе без проблем пробігти близько 1 метра. Далі ускладнюйте трюк і змушуйте собаку бігти боком довші дистанції.
`Навчання

Пірует або «кругом!»

`Навчання

Пірует для собак - куди простіша команда, ніж для коней. Часто вона замінюється командою «кругом», що, в общем-то, з невеликими розмірами собаки не дуже значимо.
Беремо ласощі в руку, затискаючи між великим і вказівним пальцем так, щоб собака могла облизати, але не схопити ласощі. Даємо собаці обнюхати руку і чекаємо природної реакції, коли собака потягнеться слідом за рукою. Потім ми ведемо руку, описуючи коло, собака повертається слідом за рукою і в кінці кола ми разжимаем пальці, віддаючи собаці ласощі. При цьому ми не забуваємо віддавати команду «кругом». Згодом вам не буде потрібно вести руку, а достатньо буде тільки подати команду або легенько вказати пальцем (з кожним разом, коли собака буде все краще розуміти команду, жест можна робити вже не настільки грубим і потроху прибирати руку).
`Навчання

Вольти і змійка.

`Навчання

Так само зі своїми улюбленцями Ви можете виконувати такі прості вправи, як вольти і змійка в якості відпрацювання слухняності або команди «поруч». З цими вправами все ще простіше, ніж з усіма попередніми: разом з собакою Ви проходите заданий раніше маршрут.
`Навчання

Осаджування.

`Навчання

Навчання «задньому ходу» теж досить таки просте. Коли собака досить добре освоїть команду «поруч» і зрозуміє, що вона повинна бути буквально приклеєна до ноги, можна починати осаджувати собаку. Так, подавши команду «поруч» потрібно повільно на один крок просунутися назад, щоб собаці не залишалося нічого, окрім як піти за ногою господаря. Якщо чотириногий друг досить добре знає команду «поруч», ця вправа не здасться йому складним. Для кращого ефекту можна стояти біля довгої стіни так, щоб собака виявилася між стіною і Вами, тоді їй буде складно розвернутися. Поступово темп варто збільшувати.
`Навчання

«Уклін!»

`Навчання

А як красиві кланятися коні! Чи не кожен кінь може похвалитися таким умінням, але собаку цьому навчити досить просто.
Навчається собака уклін таким чином: собаці віддається команда «уклін» і жест, схожий з командою «лежати», якщо собака вже добре вивчила першу команду, то вона спробує лягти самостійно, якщо ж собака не намагається лягти, можна злегка натиснути на холку і повторити ще раз команду «уклін».
`Навчання

Коли собака починає лягати, потрібно швидко просунути другу руку під живіт і не дати задній частині опуститися, в той час як передня частина собаки буде вже на землі. Коли собака вже в позі поклону, її слід похвалити і віддати ласощі. Деякі собаки вчаться уклін в грі - граючи з людиною, часто собака припадає на передні лапи, як би закликаючи в гру, важливо не упустити момент, і вчасно подавши команду, підкріпити її частуванням.
`Навчання

Навчивши всьому цьому свого волохатого і хвостатого, Ви зможете не тільки вразити своїх друзів і знайомих, а й об`єднати обидва свої захоплення, що є дуже приємною і корисною справою. Удачі Вам і Вашим собакам, тренуйтеся, навчайте їх і пам`ятайте, немає нічого неможливого!
`Навчання

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поділися в соц мережах:
Схоже