Забіякуваті собаки

важкі собаки

До категорії задиристих собак відносяться ревниві, забіякуваті, гарчали або нервові собаки. Вони можуть зіпсувати життя будь-якої сім`ї. Я знаю будинок, в якому живуть дві собаки - бультер`єр і чарівний старий фокстер`єр. Ці дві собаки належать, відповідно, чоловікові і дружині, але їм ніколи не слід зустрічатися, оскільки бультер`єр думає тільки про те, як принизити «старого-пенсіонера» і правити в сім`ї одноосібно. Коли він виріс, його ненависть до фокстер`єр розвинулася ще сильніше. Як з цуценям, з ним було все в порядку. Що ж слід зробити власникам, щоб зробити життя з двома собаками стерпним, не бажаючи розлучатися з жодною з них? Я вважаю, що, оскільки такій ситуації дозволили розвинутися, ніякої практичної дресирування проведено не було. Був обраний найлегший спосіб: шляхом роз`єднання собак і поділу будинку на дві частини. Я ж дала б бультер`єр курс дресирування на покору і брала б його всюди з собою, щоб він зустрічав інших собак якомога частіше. Я б прив`язала поруч з його місцем дуже міцну ланцюг з нашийником і змушувала б його лягати і лежати в цьому нашийнику щоразу, коли в цю кімнату входять обидва члени сім`ї разом з фокстер`єрів. Якби собака гарчав або виявляла ознаки ревнощів, я б міцно смикала за чокчейн, командуючи одночасно «Кинь». Після чого я б її приголубила. Я б виводила собак разом на повідках, тимчасово надягаючи на бультер`єра намордник, призначений для хортів. Таким чином, можливість травмування фокстер`єра була відсутня б. І думаю, що, гуляючи разом, вони б здружилися. Я б ніколи не пестила одну, коли вони разом, не розмовляючи при цьому ласкаво з іншого. У мене є досвід навчання деяких страшно забіякуватих собак мирно лежати пліч-о-пліч, а потім не бачу ніяких причин, чому ці дві собаки не змогли б, принаймні, ужитися разом, якщо не полюбити один одного. Не можна змусити собак полю-бити один одного - точно також, як я не можу навчити собак любити їх власників. Але шляхом вдалої дресирування на покору можна навчити їх не звертати уваги один на одного. Аналогічна ситуація виникає, коли люди заводять нового кошеня чи цуценя. Як можна навчити іншої тварини ставитися до нього терпимо і сприймати його? Це буде не важко, коли новенький досить малий, щоб тримати його в кімнатній будці або в клітці, а стару собаку прив`язати ланцюгом до її ліжка поруч з цією будкою, оскільки я виявила, що, якщо тварини проводять ніч в безпосередній близькості один до одного, вони рідко після цього сваряться. Звичайно при такій дресируванню треба використовувати стару, добре відому команду «Кинь», причому в цей раз собака повинна знати. Що вона означає «Не звертай уваги і перестань кого-небудь переслідувати».
У всіх випадках справа вирішує відношення ВЛАСНИКА. Іноді я дізнаюся, то власниця невротічка і, мабуть, їй приносить задоволення той факт, що її собаці не подобається собака її чоловіка, хоча вона цього і не визнає. Більш часто, ніж ми здогадуємося, неприємності з собаками виникають тому, що вони відображають поведінку, характерну для їх власників. Ось чому мені важко на підставі всього лише листи поставити діагноз поведінки собаки або власника. Хоча, зрештою, стаєш психологом і починаєш швидко по-приймати суть справи, заховане до чиєїсь вигоди.
Надмірне власницьке поведінку власника змушує собак робити кепські речі. Власник, ніколи не дозволяє своєму собаці грати з іншого, боячись, що вона підхопить якусь заразу, чи не дозволяти побігати по полю, оскільки вона забруднить свою щойно вимиту шерсть, напрошується на неприємності. Навіть такі іграшкові собаки, як йоркширський тер`єр або китайські мопси, люблять щурячу полювання. Собаки, не маючи нічого крім прогулянок по місту або поїздок в парк, стають дуже сумними і млявими істотами. У моїй школі, коли дозволяє погода, ми беремо так званих важких собак в поле і дозволяємо їм усім разом побігати на волі. І до сих пір нічого такого жахливого з ними не відбувалося. Іноді, коли бійка стає неминучою, я застерігаю від неї своїм голосом і скоро у власників з`являється впевненість і довіру до своїх собакам, а це перший крок до хорошого і радісного стосункам. Якби тільки була достатня можливість поступово прищеплювати власникам вміння контролювати ситуацію, то вдома не виникло б жодних проблем. Я думаю, що головним ворогом тут є недолік часу. Робота з собакою лише раз в тиждень марна.
Найбільш важко переконати власників забіякуватих собак, що для виправлення необхідно мати довгий вільний поводок, оскільки утримання собаки на короткому повідку тільки провокує його задиратися ще більше. При наближенні до незнайомої собаці вони повинні зробити сильний ривок, коли сказав «Кинь», а потім поводок необхідно знову послабити. Потрібен поводок довжиною близько 1,2 метра з абсолютно надійним замком. Гачок типу ножиць або звичайний гачок небезпечний, тому що може розкритися при сильному ривку. Адже, якщо після сильного ривка задирлива собака раптом отримає свободу, ситуація значно погіршиться, оскільки Ваша собака буквально зірветься на іншу. Для того щоб ІСПР-вить забіякуватих собак, ривки повинні бути сильними і ефективними. І, крім того, власник повинен довіряти своєму собаці, інакше надії на виправлення немає. Собаки деяких порід є природженими бійцями, і, не дивлячись на те, що я таких виправляла, думаю все ж, що вони не підходять для жінок, якщо тільки не видресируваний в наймолодшому віці.
Хотілося б, щоб перед придбанням собаки власник поцікавився для якої мети ця порода спочатку призначалася. Всі породи бульдогів, так чи інакше, виводилися для бійок. Це відноситься і до ірландських тер`єрам. Чому ж слабкі і невеликого зросту власники воліють заводити собак такого типу? Чи не тому, що, не маючи відважної зовнішності, вони набувають відважних собак, щоб ті надавали їм такий же вигляд?
Якщо Ви живете в квартирі, то вибирайте таку собаку, яка вимагає мінімальної дресирування або роботи, наприклад, маленьку болонку (King Charles spaniel). Я знала сім`ю, в якій чекали, що подібний спосіб життя буде вести їх коротконога гончак (beagle), і скаржилися, коли та стала некерованою. Собака цієї породи не вписується в сім`ю, що має дітей. Це мисливські собаки, а не іграшки, у них дуже впертий характер.
Будь в моїй волі, я не дозволяла б купувати собак до тих пір, поки майбутній власник не здасть простий іспит з догляду та дресирування. Я ніколи не розуміла, чому дресирування собак вважається настільки легкою справою, що про неї нічого не потрібно знати. Далеко не всі молоді мами доглядають за дитиною, не прочитавши перед цим необхідної книги по догляду, в той час як люди купують цуценя і зовсім не прагнуть дізнатися, як навчити його, поки він не стає джерелом тих чи інших проблем.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поділися в соц мережах:
Схоже